Jakie meble można zrobić z palet?

Meble z palet są stylowe, wygodne, trwale i niepowtarzane, dlatego cieszą się zainteresowaniem. Pozwalają odmienić wnętrze, nadając mu oryginalność. Wprowadzają odpowiedni klimat do domu czy mieszkania, bo wykonane są z drewna, naturalnego surowca.

Jakie meble można zrobić z palet?

Meble z palet pozwalają urządzić wnętrze w stylu industrialnym lub skandynawskim. Możemy z nich wykonać łóżko do salonu, sypialni i pokoju młodzieżowego. Jego wysokość zależy od ilości ułożonych elementów. Wykonamy również stoli, szafkę toaletkę do sypialni. Wystarczy odrobina fantazji, by odpowiednio łączyć tego rodzaju meble z elementami wyposażenia danego pomieszczenia. Zrobimy praktycznie każdy mebel, jeśli potrafimy fantazjować. W firmie Europol Sp.J. możemy zamówić palety na wymiar, co umożliwia wykonywanie wyposażenia także do kuchni. Zabudowa do kuchni będzie niepowtarzalna. Stół pokryty szkłem z dodatkiem listew oświetleniowych stanie się elementem dekoracyjnym. W przedpokoju nie ustawimy szafy z palet, ale stolik pod doniczkę, półkę na czapki i wieszak na ubrania, krzesełko oraz ramę do lustra. 

Dlaczego robimy meble z palet?

Moda na meble z palet sprawiła, że wiele osób postanowiło zmienić wygląd mieszkań i domów. Poszczególne elementy mogą zrobić samodzielnie, mając odpowiednie narzędzia. Drewno pokrywają dowolnym kolorem farby, co pozwala ożywić wnętrza. Materiał doskonale komponuje się ze szkłem i metalem, co pozwala tworzyć dowolne meble. Zawsze jednak musimy zadbać o jakość, by wykonanie było na najwyższym poziomie. Drewno znakomicie nadaje się do obróbki, więc możemy tworzyć fantazyjne nogi pod stół i nadawać dowolne kształty stolikom, szafkom, czy innym elementom. W ten sposób uzyskamy doskonały efekt, a nasze wnętrze stanie się niezwykle oryginalne. Na rynku jest wiele firm, które specjalizują się w produkcji mebli z palet. Stosują różne techniki w produkcji, m.in. polerowanie i wypalanie. To sprawia, że produkty są towarem eksportowym. Zamawiają je m.in. Holendrzy.