Jakie są koszty europalet?

Europalety to ważna część procesu logistycznego, ale znajdują zastosowanie także jako materiał np. na meble. Jaki jest ich koszt?

Wykorzystanie europalet

To, czy ostatecznie koszt można uznać za wysoki, zależy od tego, do czego wyrób jest wykorzystany. Kolejną sprawą są jego właściwości oraz trwałość. Warto zawsze korzystać z produktów od sprawdzonych dostawców. Firma EUROPOL SP.J. oferuje najwyższej jakości europalety, które spełniają wszystkie normy pod względem wymiarów i wykonania. Znajdują zastosowanie w halach magazynowych. Stawiane są na nich towary, które dalej przeznaczane są do transportu i dzięki paletom wygodnie można je przewozić. Zakupywane są jednak coraz częściej w celach odmiennych – tworzone są z nich meble, ławki ogrodowe czy kwietniki. Dlatego popyt na wyroby rośnie nie tylko dzięki branży transportowej.

Koszty europalet

Europalety wbrew pierwszemu wrażeniu nie są drogie, ponieważ ich koszt waha się w przedziale 30-60 zł za sztukę. To może wydać się dużo jak za kilka zbitych desek. Jednak, jeśli weźmie się pod uwagę ich trwałość, odpowiednie zaimpregnowanie drewna oraz dostosowanie wymiarami do norm EPAL, oraz IPPC, wówczas jasnym staje się, że nie jest to stawka wysoka. Przy dobrych okazjach w hurcie cena może być jeszcze niższa. Nie należy zapominać także o tym, że jest możliwość zakupienia palet używanych. W tym jednak przypadku, choć koszt waha się w przedziale 15-25 zł od sztuki (a czasem jest niższy). W pierwszej kolejności trzeba jednak zweryfikować, w jakim są one stanie. Jeśli struktura jest połamana, przeżarta przez korniki, zabrudzona czy ulega rozkładowi, wówczas będzie to tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto. Nie warto więc ryzykować straty pieniędzy i czasu. O wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest odwiedzenie producenta, który dba o standard i jakość swoich wyrobów. Wówczas będziemy pewni, że podczas transportu nic się nie stanie, że w ogóle do niego dojdzie, a jeśli tworzymy z europalet meble, to będziemy wiedzieć, że posłużą długie lata.