Co zrobić z uszkodzoną paletą?

Palety to obecnie podstawa jeśli chodzi o czynności związane z transportowaniem oraz magazynowaniem różnego rodzaju ładunków. Oczywiście nie są one wieczne i także mogą ulegać uszkodzeniu. Co więc zrobić z nimi w takiej sytuacji, a także, w jaki sposób pozbyć się ich wedle zasad ochrony środowiska? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Co można zrobić z uszkodzoną paletą?

W przypadku palet wielokrotnego użytku zdecydowanie można poddawać je naprawie, co jest nie tylko opłacalne, ale i ekologiczne. Tak warto postępować przede wszystkim z paletami EURO, które powstają z wysokiej jakości drewna, dlatego też nawet użytkowane przez dłuższy czas, po naprawie wciąż mogą być zdatne do dalszego zastosowania. Naprawa palet powinna być wykonana jednak przez fachowców w tym zakresie, którzy przeprowadzą tego typu czynności tak, aby konstrukcje ponownie miały odpowiednią wytrzymałość.

Kiedy zdecydować się na utylizację palet?

Oczywiście naprawa nie zawsze jest możliwa. W takiej sytuacji z paletą trzeba jednak postępować w odpowiedni sposób i najlepiej zutylizować. Będzie to istotne zwłaszcza wtedy, gdy została ona zabrudzona np. farbą, smarem albo innymi wnikającymi substancjami. Na szczęście istnieją firmy, które zajmują się skupowaniem palet i następnie rozbierają one takie konstrukcje na mniejsze elementy, przekazując pomniejsze części do recyklingu. Co ważne, do takich skupów można oddać zarówno palety standardowe, jak i niestandardowe o nietypowych wymiarach. Firma przekazująca otrzyma też dokument potwierdzający odbiór, dzięki czemu nie będzie musiała odprowadzać podatku. Także ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza dla przedsiębiorstw starających się odpowiedzialnie podchodzić do tego typu kwestii, ale jednocześnie stawiających na oszczędność.

Jak doskonale widać istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z uszkodzoną paletą. Tak naprawdę każda z wymienionych metod pozwala na oszczędności, a także jest działaniem zgodnym z ochroną środowiska. Serdecznie zapraszamy również do zakupu solidnych palet dostępnych w naszej ofercie.