EUROPALETY

Europalety, konstrukcje wykonywane z odpornego drewna, najczęściej gatunków iglastych i pozyskiwanych ze źródeł krajowych, stanowią opakowania regularnie wykorzystywane w przemyśle. Wybierając palety tego rodzaju Klienci zwracają uwagę na ich certyfikowanie, potwierdzające wykonanie w odpowiednich standardach technicznych.

PALETY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

O jakości w w przypadku palet drewnianych decydują umieszczone na paletach oznaczenia: EPAL - umiejscowione na skrajnych wspornikach
IPPC - umieszczony na środkowym wsporniku.

Nazywanie drewnianych palet, w skrócie, paletami „Euro” czy EPAL, wiąże się właśnie z powyższymi znakami certyfikacji. Takie wyroby są także odpowiednio standaryzowane. Każda paleta waży około 25 kilogramów i posiada wymiary 1200 x 800 x 144 mm. Tak zbudowana konstrukcja przeznaczona jest do udźwigu ładunku ważącego nawet do półtorej tony! Do ich budowy należy użyć także odpowiedniej ilości gwoździ, co gwarantuje jej bardzo długą żywotność.

WYSOKIE STANDARDY
PRODUKCJI

Produkując palety typu „Euro” czy też EPAL, w zależności od tego, na którym znaku się skupimy, dbamy o zachowanie wszystkich obowiązkowych standardów produkcji. Począwszy od suszenia drewna, przez formatowanie desek, aż do zbicia ostatecznej formy tworzymy konstrukcje spójne, spełniające wszelkie wymogi techniczne. Dzięki tak starannej produkcji palety nadają się do użytku tradycyjnego, jak i w systemie automatycznym.

jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

zapraszamy do kontaktu