PELLET

Nasza produkcja opiera się w dużej mierze na wykorzystaniu surowca drzewnego. Ten doskonale nadaje się nie tylko do zbijania palet czy tworzenia ich elementów konstrukcyjnych ale też do produkowania pelletu, ekologicznego paliwa stałego stosowanego także jako wyściółka w hodowli zwierząt gospodarskich i domowych.

CZYM JEST PELLET?

Pellet składa się z charakterystycznych, niewielkich granulek powstających z trocin drzewnych prasowanych do stałej formy. Cechuje się sporą kalorycznością, to jest wartością energetyczną przekładającą się na możliwość uzyskania dużej dawki energii cieplnej. Chociaż pellet powstać może z dowolnych gatunków, to ten z drzew iglastych jest najbardziej ceniony.

EKOLOGIA
PRZEDE WSZYSTKIM

Ten rodzaj paliwa jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ produkowany jest z odpadów drzewnych, zatem wykorzystywane pozostałości nie są marnowane, jak i nie ścina się w tym celu całych drzew. Spalanie pelletu nie obciąża środowiska, ponieważ nie zawiera on substancji smolistych i trujących, mogących przedostawać się do atmosfery. Dodatkowo opał ten ulega praktycznie całkowitemu wypaleniu, nie pozostawiając prawie żadnego popiołu. Produkujemy pellet o grubości 6mm w workach 15kg oraz w tzw. Big Bagach (900kg)

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani produkowanym przez nas pelletem i chcecie zamówić jego określoną ilość, zachęcamy do kontaktowania się bezpośrednio z biurem spółki! Zamówienia bezpośrednie: Martyna 607318807, Dagmara 690950987

Wartość opałowa

≥ 17,5 MJ/kg

Wilgotność

≤ 10%

Długość

3,15 < L ≤ 40 mm

Średnica

6 mm ± 1

Popiół

≤ 0,5%

jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

zapraszamy do kontaktu