PALETY NA WYMIAR
I ELEMENTY PALET

Potrzebujecie Państwo palet niestandardowych, o nietypowych wymiarach? Jako bezpośredni producent możemy zaoferować wykonanie palet drewnianych na indywidualne zamówienie. Taka opcja jest szczególnie wygodna dla przedsiębiorców posiadających ograniczoną przestrzeń magazynową, nietypowe urządzenia transportowe czy inne potrzeby związane z użytkowaniem palet o określonych parametrach wymiarowych.

PALETY NA WYMIAR

Podobnie, jak w przypadku europalet, także konstrukcje niestandardowe powstają w oparciu o jasno określone wytyczne techniczne, z surowca spełniającego wszystkie normy i poddawanego między innymi prawidłowemu suszeniu.

Tworzymy zarówno palety mniejsze niż typowe EPAL, ale też większe, tak zwane wielkogabarytowe, które są w stanie zabezpieczyć ładunek o większej wadze i rozmiarze. Kierujemy się przy tym zawsze dokładnymi informacjami od Klienta. Niezbędne jest w takiej sytuacji przedstawienie nam oczekiwanych parametrów czy wymiarów palety niestandardowej, na podstawie których jesteśmy w stanie wykonać określony model.

ELEMENTY PALET

Zajmujemy się produkcją elementów do palet, w tym desek czy klocków paletowych jak i podobnego rodzaju wyrobów z drewna. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do firm zajmujących się naprawami palet drewnianych czy ich samodzielnym składaniem. Zakup elementów „zamiennych” jest także korzystnym rozwiązaniem dla podmiotów, które w swojej działalności stale korzystają z palet by w razie takiej potrzeby szybko można było dokonać regeneracji konstrukcji na potrzeby bieżące.

Wszystkie produkowane przez nas elementy palet zachowują przyjęte standardy techniczne, to jest powstają w ten sam sposób jak całe kompletnie zbijane palety. Deski powstające z drewna iglastego jak i klocki trocinowe prasowane do określonego kształtu poddawane są wszystkim niezbędnym procesom obróbczym i przystosowane są do standardowych wymiarów.

Elementy po wysuszeniu i przycięciu składowane są w taki sposób by nie została naruszona ich struktura. Nadają się także do dalszego transportu.

Palety niestandardowe

Oferujemy palety niestandardowe – dostosowane do konkretnych rozmiarów, kształtów i rodzajów towarów, które mają być transportowane lub magazynowane. Palety na wymiar są wykonane z wysokiej jakości drewna, poddanego odpowiedniej obróbce termicznej. Niezależnie od tego, czy potrzebne są palety o nietypowych wymiarach, palety wielkogabarytowe, z pełnym blatem, z otworami lub palety z elementami frezowanymi, jesteśmy w stanie zrealizować każde zamówienie.

Producent palet na wymiar – dobór palet do potrzeb

Producent palet na wymiar – dobór palet do potrzeb Jako producent palet na wymiar, zapewniamy profesjonalne doradztwo i wsparcie przy wyborze najlepszego rozwiązania. Zajmujemy się projektowaniem oraz produkcją palet na indywidualne zamówienie, uwzględniając specyfikę branży, rodzaj i charakterystykę towaru, sposób transportu oraz magazynowania, a także wymagania prawne i techniczne. Nasze palety na wymiar są wytrzymałe, stabilne, funkcjonalne, pozwalające na efektywne i bezpieczne wykorzystanie przestrzeni transportowej czy magazynowej. Dzięki paletom na wymiar można zoptymalizować koszty logistyczne i zwiększyć konkurencyjność swojej firmy. Do produkcji palet wykorzystujemy tylko sprawdzone, certyfikowane surowce, które pochodzą z legalnych i ekologicznych źródeł.

Kiedy potrzebne są – palety niestandardowe?

Palety niestandardowe są niezbędne, kiedy standardowe palety nie nadają się do transportu lub magazynowania towarów o nieregularnych kształtach, dużych gabarytach, wysokiej wadze lub specjalnych wymaganiach. Palety na wymiar pozwalają na dopasowanie palety do towaru, a nie odwrotnie, zapewniając lepsze zabezpieczenie i stabilizację ładunku, a także łatwiejszą obsługę oraz manipulację.


Niestandardowe palety są idealne dla firm poszukujących rozwiązań maksymalizujących wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Dzięki indywidualnemu dopasowaniu wymiarów, można zoptymalizować układanie ładunków, co jest istotne przy dużych wolumenach przesyłek lub specyficznych wymiarach towarów. Warto również wspomnieć, że w przypadku specyficznych wymagań sanitarnych lub fitosanitarnych, takich jak w branżach spożywczej czy farmaceutycznej, nasze palety fumigowane i fitosanitarne stanowią doskonałe uzupełnienie oferty palet niestandardowych, zapewniając bezpieczeństwo i zgodność z obowiązującymi regulacjami. Takie rozwiązania są nieocenione w transporcie międzynarodowym, gdzie spełnienie norm fitosanitarnych jest niezbędne do skutecznego, bezproblemowego przemieszczania towarów przez granice.


Jeśli poszukują Państwo palet idealnie dopasowanych do swoich unikalnych potrzeb, zapraszamy do kontaktu z nami. Nasz zespół specjalistów jest gotowy, aby dostarczyć rozwiązania, które spełnią Państwa oczekiwania zarówno pod względem jakości, jak i funkcjonalności.

jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

zapraszamy do kontaktu